وبلاگ

رادیو وایرلس

رادیو وایرلس چیست؟ چه انواع و کاربردی دارد؟

رادیو وایرلس یکی از تجهیزات اکتیو شبکه است که قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات و داده ها به صورت بی سیم را دارد و برای به اشتراک گذاری اطلاعات در فواصل و مسافت های طولانی به کار می رود.

ادامه مطلب

سرور hp

سرور hp چیست؟

سرور به کامپیوترهای بزرگی گفته می شود که می توانند پردازش های سنگین تری نسبت به کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها انجام دهند. معمولا سرورها در شرکت ها، سازمان ها و ادارات بزرگ تر مورد استفاده قرار میگیرند.

ادامه مطلب

پاورماژول

پاورماژول چیست؟

همانطور که در جریان هستید، رک شبکه یکی از اعضای خیلی مهم شبکه میباشد که برای مرتب‌سازی و حفاظت از تجهیزات شبکه استفاده میشود. رک شبکه متعلقاتی دارد که وجود برخی از آنها بسیار ضروری است. پاور ماژول یکی از متعلقات پرکاربرد رک شبکه است. در ادامه این مقاله به پاسخ سوال پاور ماژول چیست؟ می‌پردازیم و انواع آن را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

رک

رک چیست؟ چه کاربردی دارد؟ متعلقات رک شامل چه چیزهایی میشود؟

زمانی را در نظر بگیرید که تجهیزات شبکه زیاد باشد، این تجهیزات به یکدیگر متصل هستند و در طول زمان ممکن است جا بجا شوند، بعد از این جابجایی ها نگهداری و مدیریت این تجهیزات به یک فاجعه تبدیل می‌شود

ادامه مطلب

تستر کابل شبکه

تستر شبکه چیست؟ چه کاربردی دارد؟

تستر شبکه ابزاری است که عمل عیب یابی، تست عملکرد درست کابل و پیاده سازی شبکه را برعهده دارد. تستر شبکه جهت بررسی ایرادات کابل شبکه از جمله تست قطعی و تست اتصال در کابل های مختلف نظیر کابل کواکسیال، تلفن،cat5 ،cat6 و همچنین تست اتصالات شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.

ادامه مطلب

پچ پنل

پچ پنل چیست؟ چه کاربردی دارد؟

اگرچه این روزها، شبکه‌های بیسیم حرف اول را می‌زنند،  اما هم‌چنان برای بسیاری از کارها(مثلا دستیابی به سرعت بیشتر) نیاز به یک شبکه سیمی دارید. یکی از اولین نیازهای شما برای راه‌اندازی یک شبکه‌ سیمی، پچ پنل است. پچ پنل یکی از تجهیزات شبکه است که نظم، انعطاف، پایداری و سهولت استفاده را برای شما به ارمغان می‌آورد. در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم و کاربردهای پچ پنل بیشتر آشنا کنیم.

ادامه مطلب

داکت و ترانک

داکت و ترانک چیست؟ چه تفاوتی باهم دارند؟

ترانکینگ(Trunking) که به نام ترانک هم شناخته میشود، مجموعه‌ای از محفظه‌های در بسته، کانال‌ها و متعلقات مختلف است. این محفظه معمولا از جنس pvc ساخته میشود. البته بعضی از شرکت‌ها abs را انتخاب می‌کنند تا مقاومت ترانک در برابر آب و حریق را افزایش دهند.

ادامه مطلب

هاب

هاب شبکه چیست؟ انواع آن کدام است؟ چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از دستگاه هایی که در شبکه ها استفاده می‌شود هاب است. در این مقاله قصد داریم درباره اینکه هاب چیست و چه انواعی دارد و مزایا و معایب آن چیست صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

فایروال

فایروال چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چگونه کار می کند؟

یکی از سؤال‌های رایج در حوزه‌ی شبکه این است که فایروال چیست و چه کاربردی دارد؟ چه لزومی در استفاده از فایروال است؟ انواع فایروال چیست؟

در این مقاله به این سؤالات پاسخ خواهیم داد و شما را با انواع فایروال و کاربردهای آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب

مودم

مودم چیست؟ چه کاربردی دارد؟ انواع آن کدام است و چگونه کار می کند؟

بعد از اینترنت‌ Dial Up، مودم‌هایی ساخته شدند که وسیله‌ی ارتباطی بین کاربران و شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت(ISP) باشند. پس از گذشت سال‌ها و پیشرفت تکنولوژی و البته نوع نیاز کاربران، مودم‌ها در مدل‌های مختلفی عرضه شدند. در این مقاله سعی داریم بگوییم مودم چیست و در ادامه به بررسی کاربرد آنها میپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب