وبلاگ

voip_vs_central

تفاوت voip و سانترال در سیستم‌های تلفن تحت شبکه چیست؟

صاحبان کسب و کار اخیرا در جهت بهبود ارتباطات خود با مشتریان به طور مداوم با واژه‌های سانترال و ویپ برخورد کرده و به دنبال یافتن تفاوت‌های این دو سرویس بوده‌اند. در این مقاله قصد داریم این دو راهکار را با هم مقایسه کنیم.

ادامه مطلب

رادیو وایرلس

رادیو وایرلس چیست؟ چه انواع و کاربردی دارد؟

رادیو وایرلس یکی از تجهیزات اکتیو شبکه است که قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات و داده ها به صورت بی سیم را دارد و برای به اشتراک گذاری اطلاعات در فواصل و مسافت های طولانی به کار می رود.

ادامه مطلب

سرور hp

سرور hp چیست؟

سرور به کامپیوترهای بزرگی گفته می شود که می توانند پردازش های سنگین تری نسبت به کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها انجام دهند. معمولا سرورها در شرکت ها، سازمان ها و ادارات بزرگ تر مورد استفاده قرار میگیرند.

ادامه مطلب

پاورماژول

پاورماژول چیست؟

همانطور که در جریان هستید، رک شبکه یکی از اعضای خیلی مهم شبکه میباشد که برای مرتب‌سازی و حفاظت از تجهیزات شبکه استفاده میشود. رک شبکه متعلقاتی دارد که وجود برخی از آنها بسیار ضروری است. پاور ماژول یکی از متعلقات پرکاربرد رک شبکه است. در ادامه این مقاله به پاسخ سوال پاور ماژول چیست؟ می‌پردازیم و انواع آن را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

رک

رک چیست؟ چه کاربردی دارد؟ متعلقات رک شامل چه چیزهایی میشود؟

زمانی را در نظر بگیرید که تجهیزات شبکه زیاد باشد، این تجهیزات به یکدیگر متصل هستند و در طول زمان ممکن است جا بجا شوند، بعد از این جابجایی ها نگهداری و مدیریت این تجهیزات به یک فاجعه تبدیل می‌شود

ادامه مطلب

تستر کابل شبکه

تستر شبکه چیست؟ چه کاربردی دارد؟

تستر شبکه ابزاری است که عمل عیب یابی، تست عملکرد درست کابل و پیاده سازی شبکه را برعهده دارد. تستر شبکه جهت بررسی ایرادات کابل شبکه از جمله تست قطعی و تست اتصال در کابل های مختلف نظیر کابل کواکسیال، تلفن،cat5 ،cat6 و همچنین تست اتصالات شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.

ادامه مطلب

پچ پنل

پچ پنل چیست؟ چه کاربردی دارد؟

اگرچه این روزها، شبکه‌های بیسیم حرف اول را می‌زنند،  اما هم‌چنان برای بسیاری از کارها(مثلا دستیابی به سرعت بیشتر) نیاز به یک شبکه سیمی دارید. یکی از اولین نیازهای شما برای راه‌اندازی یک شبکه‌ سیمی، پچ پنل است. پچ پنل یکی از تجهیزات شبکه است که نظم، انعطاف، پایداری و سهولت استفاده را برای شما به ارمغان می‌آورد. در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم و کاربردهای پچ پنل بیشتر آشنا کنیم.

ادامه مطلب