اینترنت وایرلس حجمی

اینترنت وایرلس ازجمله خدماتی است که شرکت پارس مهر ارتباطات به مشترکین خود ارائه می نماید. این شرکت آمادگی دارد اتصال پرسرعت و دائمی شرکت ها، سازمان ها و ادارات و حتی منازل را ازطریق بی سیم (Wireless) برقرار نماید.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز روزافزون به شبکه اینترنت، اتصال به اینترنت در کنار شیوه قدیمی کابلی به صورت وایرلس یا بی سیم نیز ارائه می شود.
سیستم وایرلس در حال حاضر به دلیل انعطاف زیاد یکی از بهترین راه حل های ارتباطی است که جدا از هزینه های سخت افزاری نازل آن در مقایسه با سایر سیستم های پرسرعت، در دراز مدت می تواند نیازهای روزافزون شما را بدون هزینه مجدد برآورده سازد.
سیستم وایرلس محدودیت کمتری در عرضه پهنای باند بالا داشته و به راحتی می تواند در فواصل زیاد مورد استفاده قرار گیرد
این اینترنت بر روی بستر امواج رادیویی یا مایکروویو است. در اینترنت وایرلس، نیاز به تجهیزات فرستنده در سمت شرکت ارائه دهنده و تجهیزات گیرنده در سمت مشترک می باشد.

از ویژگی های آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • عدم نیاز به خط تلفن، بنابراین به دلیل حذف شدن مواردی از قبیل مخابرات و کابل کشی کیفیت بسیار بالاتری ارائه می دهد.
  • سرعت بالا تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه
  • سرعت دانلود و آپلود برابر
  • نصب و راه اندازی سریع، بدون وابستگی به انجام مداخلات توسط دیگر سازمان ها و شرکت های ارتباطی
  • اینترنت کاملا مستقل، به دلیل عدم ارائه بر بستر خطوط و سیم کارت

در این مدل رادیو وایرلس از سوی مشترک به سمت رادیوهای شرکت پارس مهر ارتباطات تنظیم می شود و با توجه به نیاز مشترک و مسافت، مدل رادیو و تجهیزات انتخاب می شود. پس از راه اندازی لینک ارتباطی ، امکان ارائه سرویس تا ظرفیت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه با استفاده از آنتن های مناسب وجود دارد.
البته کارشناسی های لازم برای چگونگی و امکان ایجاد ارتباط (فاصله دکل تا نقطه مورد نظر، سرعت موردنظر و…) باید صورت گیرد.