اینترنت پرسرعت ADSL2+

به عمل برقراری ارتباط تلفن مشترک با شرکت سرویس دهنده اینترنت توسط شرکت مخابرات رانژه می گویند.

به طور معمول پروسه رانژه خط تلفن سه روز کاری به طول خواهد انجامید.

برای این منظور ابتدا باید درخواست جمع آوری سرویس از شرکتی که در حال حاضر با آن ارتباط دارید به مخابرات ارسال شود و خط شما از طرف شرکت کنونی آزاد گردد پس از آن شما باید از طریق کارشناسان فروش شرکت درخواست برقراری سرویس نمایید.

تفاوت سرعت سرویس با سرعت دانلود بر روی تبدیل بیت به بایت است.
برای تبدیل بیت (واحد کوچکتر یا همان واحد پهنای باند) به بایت (واحد بزرگتر یا واحد سنجش سرعت) عدد مورد نظر باید تقسیم بر ۸ شود.

به طور مثال: “سرعت انتخابی  ۴mb/s می باشد ولی سرعت دانلود ۵۱۲KB/s را نشان می دهد ”
پهنای باند خریداری شده بر حسب kbps (کیلوبیت بر ثانیه) و سرعت دریافت و ارسال اطلاعات برحسب KBps (کیلوبایت برثانیه) می باشد و فرمول محاسبه سرعت دانلود سرویس ها به شرح زیر است :
پهنای باند خریداری شده بر حسب kbps  (mbps) تقسیم بر ۸  = سرعت دانلود بر حسب کیلوبایت بر ثانیه (مگابایت بر ثانیه)

به طور کلی می توان با اتصال کابل LAN به سیستم وارد تنظیمات مودم شده و در منو wireless گزینه security ، پسورد جدید را وارد نمایید اما با توجه به تنوع  مودم های مورد استفاده برای دریافت راهنمایی لازم با واحد پشتیبانی فنی تماس حاصل فرمایید.

پهنای باند اختصاصی

بله، تمامی سرویس‌های پهنای باند اختصاصی به راحتی بر‌اساس درخواست و نیاز مشتری قابلیت ارتقا دارد.قابل ذکر است ارتقای سرویس به اندازه ظرفیت تجهیزات فعلی مشتری خواهد بود و در صورت نیاز مشتری به سرعت‌های بالاتر تجهیزات مشتری ارتقا خواهد یافت.

خیر، پهنای باند اختصاصی هیچ وابستگی به خطوط تلفن و مراکز مخابراتی ندارد و بر بستر ارتباطات رادیویی و فیبر نوری ارائه می‌شود.

مهمترین مزیت و تفاوت سرویس پهنای باند اختصاصی با سرویس‌های اشتراکی، سرعت ثابت و تضمین‌شده و حجم دانلود و آپلود نامحدود است.