اینترنت پر سرعت +ADSL2

شرکت پارس مهر ارتباطات با استفاده از یک دهه تجربه در زمینه ارائه سرویس‌های اینترنت و شبکه و با در نظر گرفتن نیاز روز‌افزون به اینترنت پرسرعت اقدام به ارائه این خدمات نموده است. در حال حاضر این سرویس‌ها با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا ارائه شده است. در روش ارتباطی اینترنت پرسرعت ADSL کامپیوتر یا کل شبکه داخلی شما در اتصال دائم با شبکه جهانی اینترنت می‌باشد.

ADSL فناوری است که جهت برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اینترنت، طراحی و در اختیار کاربران خانگی قرار گرفته است. با بهره گیری از این فناوری کاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یک خط تلفن، به صورت دائم و با سرعت بالا به اینترنت متصل شوند.
هم‌اکنون، استفاده از فناوری اینترنت پرسرعت DSL و انتقال داده به کمک سیم‌های مسی تلفن به یکی از آسان‌ترین راه‌های انتقال داده‌ها و دسترسی به شبکه‌ی جهانی تبدیل شده است
در توضیح این فناوری و استفاده دو منظوره از یک خط تلفن باید گفت، اساس این فناوری استفاده از فضای خالی سیم های مسی تلفن است. بدین ترتیب که سیم مسی تلفن همانند لوله ایست که هنگام استفاده از تلفن برای مکالمه های صوتی، تنها قسمت اندکی از فضای آن به کار گرفته و مشغول می شود بدین صورت به سادگی می توان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها بهره گرفت.
کاربران خانگی نیازی به استفاده از تجهیزات خاص و پیچیده ای ندارند و تنها با یک مودم ADSL و یک تفکیک کننده (اسپلیتر) می توانند به سادگی به این فناوری دست پیدا کنند. جهت استفاده همزمان از صوت و دیتا لازم است فرکانس های گفته شده از هم تفکیک گردند که برای این منظور از اسپیلیتر استفاده می شود.

مهمترین ویژگیها و مزایای  +ADSL2 عبارت است از:

  • ارتباط همیشگی، مطمئن و بی‌وقفه به اینترنت، بدون نیاز به شماره‌گیری
  • سرعت بالا در تبادل داده‌ها، کاربردهایی چون کنفرانس ویدیویی و تلفن اینترنتی را فراهم می‌سازد
  • توانایی ارائه سرویس‌هایی مانند دولت الکترونیک، پزشکی الکترونیک، آموزش سمعی بصری، شبکه اختصاصی مجازی و غیره
  • توانایی استفاده همزمان از خط تلفن و سرویس اینترنت