مقالات آموزشی

ارور های رایج در اتصال به سرویس (کانکشن) + آموزش رفع آنها

ارور کانکشن

ممکن است هنگام اتصال به سرویس، خطاها و ارورهایی رخ دهد. برای آشنایی و رفع کردن این خطاها به هنگام استفاده از سرویس، تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

ERROR 605

سيستم شما قادر به باز کردن یک پورت روي ویندوز نمي باشد، در این حالت حتما نرم افزاري بر روي سيستم خود داريد که جلوي اين کار را ميگيرد. این خطا ممکن است با یک بار ریست کردن ویندوز برطرف شود.

Error 619

عموما زمانی با این خطا مواجه می شوید که پروتکل PPTP در شبکه مسدود شده باشد و یا پینگ داخلی اینترنت از محدوده استاندارد بالاتر رفته باشد. در این حالت پروتکل L2TP را تست و وضعیت پینگ داخلی اینترنت خود را بررسی نمایید. همچنین ممکن است رایانه شما به یک بار ریست شدن نیاز داشته باشد.

ERROR 633

این ارور اکثرا به دلیل مشکلات مودم می باشد. جهت رفع این مشکل کابل LAN متصل به مودم را جدا کرده و رایانه خود را ریست کنید، پس از بارگزاری مجدد رایانه کابل را مجددا به مودم وصل کنید.

ERROR 691

احتمالا نام کاربری و کلمه عبور را اشتباه وارد کرده اید. در وارد کردن آن دقت کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد ممکن است اعتبار (ترافیک یا مهلت زمانی) سرویس شما به اتمام رسیده باشد.

ERROR 711

این ارور مربوط به مشکلات نرم افزاری و ویندوزی می باشد، جهت رفع آن مراحل زیر را به صورت مرحله به مرحله و کامل انجام دهید:

ابتدا پنجره Run ویندوز را اجرا کرده (از طریق نگه داشتن همزمان کلید های ویندوز و R روی کیبورد) و سپس داخل آن تایپ کنید : services.msc

سپس در پنجره باز شده به ترتیب روی موارد زیر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.

شما می بایست Startup Type تمامی موارد زیر را بر روی Manual گذاشته و سپس بر روی Start کلیک کنید:

Secure Socket Tunneling Protocol Service

Windows Event Log

Telephony

Plug and Play

Windows Remote Management – WS-Management

Remote Access Auto Connection Manager

Remote Access Connection Manager

ERROR 721 , 720

این خطا عموما به دلیل مشکلات ویندوز می باشد، در برخی موارد نیز مشاهده شده که علت وقوع این خطا مسدود بودن پورت های V–P–N از جانب ISP بوده است.

درصورتی که Region/Country ویندوز خود را تغییر داده اید آن را مجددا بر روی کشور ایران تنظیم کنید و رایانه را یکبار ریست نمایید.

Error 789

این خطا عموما به هنگام استفاده از پروتکل L2TP رخ می دهد. سعی کنید به جای آن از پروتکل PPTP استفاده کنید.

Error 807 , 806

این خطا اکثرا به دلیل در دسترس نبودن سرور مقصد، مسدود بودن پورت PPTP اینترنت و یا متصل بودن به فیل-ترشکن اتفاق می افتد.

در برخی موارد ممکن است پورت PPTP اینترنت شما از جانب ISP (شرکت ارائه دهنده اینترنت) مسدود شده باشد.

Error 868

ابتدا از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل کنید. همچنین دقت کنید که آدرس سرور را به درستی وارد کرده باشد، در نظر داشته باشید که به سرویس دیگری (مانند فیل-ترشکن) متصل نباشید.