مقالات آموزشی

پینگ چیست؟ چگونه پینگ را کاهش دهیم؟

ping

پینگ به مدت زمانی گفته می‌شود که طول می‌کشد ما پیامی را ارسال و پاسخ آن را دریافت کنیم. هر چه زمان پینگ کمتر باشد میزان تاخیر در شبکه کمتر است.

چگونه پینگ را کاهش دهیم؟

۱- کاهش فاصله فیزیکی:

کاهش فاصله فیزیکی را می توان از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر میزان Ping در نظر گرفت. هر چه قدر به مودم نزدیک تر باشید میزان Ping هم کمتر است. بهتر است در همان محلی که روتر قرار دارد مشغول بازی شوید و موانعی مثل دیوار یا پله میان شما و روتر وجود نداشته باشند.

۲- آزاد کردن منابع سیستم و بستن برنامه های پس زمینه:

ممکن است سیستم را در حال دانلود گذاشته باشید یا برنامه ها در حال به روز رسانی خودکار باشند. جهت کاهش پینگ، تمام دانلودها و آپدیت ها را متوقف کنید و برنامه های پس زمینه را ببندید تا تمرکز بر روی برنامه موردنظر شما باشد.

۳- تغییر DNS سیستم:

شما می توانید با متصل شدن به DNSهای قوی مانند DNS گوگل اتصال خودتان را بهتر کنید. برای این کار کافیست ۸.۸.۸.۸ را برای preferred DNS server و ۸.۸.۴.۴  را برای alternate DNS server انتخاب کنید.

۴- استفاده از اتصال کابلی:

اگر این امکان برای شما وجود دارد که دستگاه خود را از طریق کابل اترنت به روتر متصل کنید حتما این روش را امتحان کنید. در واقع اتصال به صورت کابلی به دلیل ثبات بهتر و قطعی کمتر در اینترنت موجب افزایش سرعت اینترنت می شود.

۵- استفاده از سرورهای نزدیک تر:

استفاده از سرورهای منطقه‌ای سبب کاهش Ping می‌شود. برای انجام بازی های آنلاین خود سرورهای نزدیک تر را شناسایی کرده و فاصله فیزیکی خودتان را با سرور کمتر کنید.

۶- جایگزینی مودم و روتر قدیمی:

ممکن است روتر و مودم به دلیل قدیمی بودن نتواند سرعت و پینگ مورد نظرتان فراهم کند. بهتر است یک مودم یا روتر جدید متناسب با نیازهایتان انتخاب و خریداری کنید.

۷- آپدیت فریمور مودم و روتر:

حتما firmware مودم و روتر خود را آپدیت کنید. گاهی برخی مشکلات که منجر به ایجاد اختلال در اتصال مودم به اینترنت شده اند با به روز رسانی رفع می شود و تاثیر زیادری روی زمان تاخیر و Latency دارد.

۸- استفاده از سرویس های کاهش پینگ:

برای کاهش پینگ خارجی می‌توانید از سرویس هایی مانند Pingpass استفاده کنید. این سرویس با تغییر مسیر دیتا در شبکه و اینترنت، تاثیر مناسبی در کاهش زمان پینگ دارد.

۹- تماس با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت:

برخی از شرکت های سرویس دهنده اینترنت برای بازی، سرویس های مخصوص ارائه می‌دهند و ممکن است با تغییر سرویس اینترنت مشکل پینگ شما بهبود یابد.