تنظیمات مودم Asus

برای ورود به صفحه تنظیمات مودم Asus N10 ابتدا آی پی  ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در نوار آدرس مرورگر خود وارد نمایید.
سپس با بازشدن صفحه مودم، کلمه admin را در قسمت نام کاربری و رمزعبور تایپ کرده و وارد تنظیمات مودم شوید.

برای انجام تنظیمات به وسیله Wizard روی آیکون کره زمین در وسط صفحه کلیک کنید. پس از باز شدن صفحه جدید در سمت راست صفحه در مقابل Quick Internet Setup روی GO کلیک کنید.

کانفیگ مودم ایسوس

در صورت اتصال صحیح مودم به کامپیوتر و خط تلفن و برقراری سرویس DSL از طرف شرکت سرویس دهنده اینترنت، مودم به صورت اتوماتیک شروع به عملیات نصب و تنظیمات مینماید در غیر اینصورت می بایست روی گزینه Manual Setting کلیک کنید.

کانفیگ مودم ایسوس

در مرحله بعد باید کشور و سرویس دهنده خود را از لیست انتخاب کنید. در صورتی که شرکت سرویس دهنده اینترنت شما در لیست وجود ندارد گزینه Not List را انتخاب و سپس VPI و VCI را  وارد کرده ( VPI و VCI برای اکثر ISP ها ۰ و ۳۵ می باشد ولی بهتر است با پشتیبان ISP تماس بگیرید)
در قسمت Connection Type  گزینه ( PPP over Ethernet ( PPPoE را انتخاب و در قسمت Encapsulation Mode گزینه LLC/SNAP-BRIDGING را انتخاب و سپس روی Next کلیک کنید.

کانفیگ مودم ایسوس

در مرحله بعد Username و Password که از شرکت سرویس دهنده دریافت کرده اید را وارد کرده و بدون ایجاد هیچگونه تغییر در دیگر گزینه ها روی Apply کلیک نمایید.

کانفیگ مودم ایسوس

عملیات ذخیره سازی اطلاعات حدود ۱ دقیقه زمان می برد و سپس صفحه زیر نمایش داده می شود.

کانفیگ مودم ایسوس

پس از انتخاب گزینه Simple Wireless Security Setup صفحه زیر نمایش داده می شود که به منظور تغییر نام سرویس Wireless می توانید گزینه (SSID) را از ASUS به هر نام دلخواه تغییر دهید.

مودم به صورت پیش فرض کلمه عبوری جهت استفاده از سرویس Wireless در نظر نگرفته است اما لازم است شما جهت محافظت از سرویس خود و جلوگیری از استفاده افراد غیر مجاز در قسمت Authentication Method گزینه WPA2-Personal را انتخاب کنید پس از انجام این تغییر کادر جدیدی جهت وارد کردن Password به نام WPA Pre-Shared key باز می شود. پس از وارد کردن Password در قسمت Pre-Shared Key یک رمز مناسب ( حداقل ۸ کاراکتر ) انتخاب نمایید و بر روی Finish کلیک و جهت اعمال تغییرات تا راه اندازی مجدد مودم صبر کنید.