اخبار ایران

معاون تنظیم‌گری اجتماعی ساترا: روبیکا مقررات کشور را نقض کرده است

روبیکا

معاون تنظیم‌گیری اجتماعی ساترا با انتشار یک رشته توییت اعلام کرد که روبیکا طی دوران فعالیت خود تخلفات متعددی داشته و ضرورت دارد که این فعالیت‌ها اصلاح و قانونمند شوند.

«علی سعد» در این رشته توییت گفته که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (ساترا) اولین و تنها نهاد اقدام‌کننده علیه تخلفات روبیکا بوده اما خودش را به حمایت تمام‌قد از سرویس‌های داخلی قانونمند متعهد می‌داند. همچنین طبق اعلام وی ساترا تخلفات پیشین روبیکا را تا زمان اصلاح و قانومند شدن فعالیت‌های این اپلیکیشن پیگیری خواهد کرد.

سعد به موضوع ابطال پروانه صوت و تصویر فراگیر و همچنین به موارد دیگری همچون تخلفات محاسبه ترافیک کاربران و مطرح کردن آن در مجلس تأکید کرده است؛ موضوعی که پیگیری‌های آن همچنان ادامه دارد.

به‌گفته فلاح‌جوشقانی، مرکز ملی فضای مجازی شبکه دانش‌آموزی شاد را در زمره پیام‌رسان‌ها قرار داده است. وی افزود: «سازمان تنظیم مقررات چند روز قبل به همه اپراتورها اعلام کرد از اول تیر استفاده از پلتفرم شاد دیگر رایگان نیست و هزینه آن مانند دیگر پیام‌رسان‌های داخلی مطابق یک‌سوم قیمت اینترنت بین‌الملل محاسبه می‌شود.»

معاون وزیر ارتباطات تأکید کرد: «اکنون همه بخش‌های وزارت ارتباطات در حال برنامه‌ریزی برای چگونگی ارائه بسته‌های اینترنت رایگان روی سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی هستند تا به‌واسطه تعریف بسته‌های متنوع روی سیم‌کارت‌های مخصوص دانش‌آموزان،‌ امکان دسترسی عادلانه به شبکه ملی اطلاعات و سایت‌های آموزشی بین دانش‌آموزان فراهم شود.»

وی بیان کرد بر‌اساس نظر دولت، وزارت ارتباطات برای آموزش مجازی علاوه‌بر رایگان‌کردن پلتفرم شاد، بسته‌های اینترنت رایگان نیز برای معلمان در نظر گرفت و رگولاتوری نیز از اپراتورها خواست این کار را انجام بدهند و اکنون نیز در حال رایزنی با سازمان برنامه برای پرداخت حق اپراتورها هستیم.

ساترا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *