ویندوز 11

آیا ویندوز 11 یک به‌ روزرسانی رایگان برای ویندوز 10 خواهد بود؟

مدتی است که اخبار متعددی پیرامون ویندوز 11 در فضای وب به چشم می‌خورد. پلتفرمی‌که قرار است در سوم تیرماه و در جریان مراسم What’s next for Windows مایکروسافت رونمایی شود.

اخیرا نسخه پیش‌نمایش غیررسمی‌ این پلتفرم در دسترس قرار گرفته و علاقه‌مندان می‌توانند این نسخه را روی سیستم خود نصب کنند البته شواهد نشان می‌دهد که ویندوز 11 در قالب یک به‌روزرسانی رایگان برای ویندوز 10 عرضه خواهد شد.

ادامه مطلب

نسل جدید ویندوز

نسل جدید ویندوز ماه آینده معرفی می‌شود

مایکروسافت قصد دارد تا در جریان رویدادی که در اواخر ماه جاری میلادی برگزار می‌شود، جزییات بیشتری را از نسل جدید سیستم عامل ویندوز ارائه کند.

این غول نرم‌افزاری جهان اخیرا با ارسال دعوتنامه‌ این مراسم، از برگزاری این رویداد در تاریخ 24 ژوئن (3 تیر) خبر داد. ساتیا نادلار، مدیرعامل و پانوس پانای مدیر بخش محصولات مایکروسافت نیز در این رویداد ویندوز حضور و صحبت خواهند داشت.

ادامه مطلب

اینترنت رایگان شاد

شاد فقط با سیم‌کارت دانش‌آموزی رایگان خواهد بود

سازمان تنظیم مقررات چند روز قبل به همه اپراتورها اعلام کرد از اول تیر استفاده از پلتفرم شاد فقط درصورت استفاده از سیم‌کارت دانش‌آموزی رایگان خواهد بود.

نهم اسفند سال گذشته، نمایندگان مجلس در بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب کردند که اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی به‌میزان یک‌پنجم تعرفه اینترنت پیام‌رسان خارجی محاسبه شود. همین موضوع سبب شد وزارت ارتباطات وجود ایرادی در بند تصویب‌شده مجلس را خاطرنشان و اعلام کند که درنتیجه، ترافیک پیام‌رسان شاد نیز دیگر رایگان محاسبه نخواهد شد.

ادامه مطلب

توییتر

قابلیت سوپر فالو به زودی به توییتر اضافه می‌شود

قابلیت سوپر فالو به زودی به توییتر اضافه می‌شود

به نظر می‌رسد که توییتر تا عرضه قابلیتی جدید خود به نام سوپر فالو فاصله چندانی ندارد.

این ویژگی به کاربران توییتر اجازه می‌دهد تا با پرداخت حق اشتراکی ماهانه، به برخی از محتواهای اکانت‌های خاص دسترسی داشته باشند.
حال جین مانچون وانگ، از کارشناسان حوزه آی‌تی تصاویری از این قابلیت را کشف و در اکانت شخصی خود منتشر کرد.

به گفته این محقق، قابلیت سوپر فالو توییتر تنها در اختیار کاربرانی با حداقل 10 هزار دنبال‌کننده قرار خواهد گرفت. همچنین این افراد می‌بایست در طی 30 روز، دست کم 25 پست را در این شبکه اجتماعی منتشر کرده باشند.

ادامه مطلب