اخبار تکنولوژی

آیا ویندوز ۱۱ یک به‌ روزرسانی رایگان برای ویندوز ۱۰ خواهد بود؟

ویندوز 11

مدتی است که اخبار متعددی پیرامون ویندوز ۱۱ در فضای وب به چشم می‌خورد. پلتفرمی‌که قرار است در سوم تیرماه و در جریان مراسم What’s next for Windows مایکروسافت رونمایی شود.

اخیرا نسخه پیش‌نمایش غیررسمی‌ این پلتفرم در دسترس قرار گرفته و علاقه‌مندان می‌توانند این نسخه را روی سیستم خود نصب کنند البته شواهد نشان می‌دهد که ویندوز ۱۱ در قالب یک به‌روزرسانی رایگان برای ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد.

اگر خاطرتان باشد این شرکت امکان به‌روزرسانی رایگان ویندوزهای ۷ و ۸ را به ویندوز ۱۰ فراهم کرد تا از این طریق بتواند بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ای اضافی، افراد بیشتری را به نصب این نسخه جدید وادار کند.

چندی پیش نیز اطلاعاتی در صفحه پشتیبانی محصولات مایکروسافت قرار گرفت که در توضیحات آن آمده بود پشتیبانی از ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۲۵ به اتمام خواهد رسید؛ یعنی درست زمانی که ۱۰ سال از چرخه پشتیبانی ویندوز مایکروسافت می‌گذرد.

یکی دیگر از دلایلی که می‌توان با استناد به آن، بر رایگان بودن ویندوز ۱۱ پی برد، این است افرادی که در طی روزهای اخیر، بیلد ویندوز ۱۱ را نصب کرده‌اند، توانسته‌اند بدون نیاز به وارد کردن هیچ رمز یا کلیدی، از آن استفاده کنند.

نکته دیگر اینجاست که مایکروسافت هر دو سال یک بار، به‌روزرسانی جدیدی را برای ویندوز ۱۰ عرضه می‌کند و به نظر می‌رسد که به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ نیز در قالب یک پک جدید و رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

البته هنوز مایکروسافت واکنشی را در قابل این اخبار نشان نداده و برای دانستن پاسخ این سوالات، باید تا زمان برگزاری رویداد اختصاصی ویندوز این شرکت صبر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *